021-22894544 خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد روبروی مترو دکتر شریعتی برج مینا طبقه اول واحد 27

خانه » بیمه شخص ثالث اتومبیل

بیمه شخص ثالث اتومبیل

امروزه استفاده از خودرو بخشی از زندگی روزمره ما شده و با در نظر گرفتن ترافیک , زمان زیادی را صرف استفاده از خودرو میکنیم.به همین خاطر آمار تصادفات و خسارتهای مالی و جانی نیز به تبع این موضوع هر روز رو به افزایش می باشد و متاسفانه شاهد این مساله هستیم که جبران این خسارتهای سنگین توسط راننده مقصر غیر قابل جبران بوده و مشکلات عدیده ای برای این اشخاص بوجود می آورد.استفاده از بیمه شخص ثالث و خرید آن بهترین راه حذف و یا کاهش این هزینه ها محسوب میشود.

شرکت سهامی بیمه ایران با دارا بودن بیش از ۵۰% سهم بازار بیمه کشور با ارائه بیمه نامه شخص ثالث و ارائه بهترین خدمات به بیمه گذاران عزیز میتواند به حفظ و ایجاد آرامش به مردم کمک نماید.

کدامیک از وسایل نقلیه به بیمه نامه شخص ثالث احتیاج دارند؟

کلیه وسایل نقلیه موتوری اعم از کلیه خودووهای سبک و سنگین , انواع مینی بوس و اتوبوس , انواع کامیونت و تریلر و یدک کشها و کشنده ها و قطارهای راه آهن و انواع موتور سیکلت ها اعم از اینکه  اشخاص حقیقی و حقوقی  باشند میبایست وسیله نقلیه خود را در برابر حوادثی که ممکن است خودرو آنها و یا محمولات انها به اشخاص ثالث وارد نماید را بیمه نمایند.

حوادث وارد آمده به اشخاص ثالث چیست ؟

هرگونه تصادف و سقوط , آتش سوزی و انفجار که به شخص ثالث وارد آید.

مواردی که تحت پوشش بیمه نامه شخص ثالث نمی باشند :

۱ – جنگ , سیل و زلزله

۲ – خسارت وارده به محمولات خودرو بیمه شده

۳ – خسارات ایجاد شده در اثر تشعشعات اتمی و رادیواکتیو

۴ – خسارات وارده به متصرفین غیرقانونی  و رانندگانی که گواهینامه رانندگی ندارند

۵ – خسارات ناشی از محکومیتهای جزایی و پرداخت جرائم

۶ – خساراتی که در خارج از کشور وارد آید

تخفیفات عدم خسارت بیمه نامه شخص ثالث : سال اول ۱۰ درصد – سال دوم ۱۵ درصد – سال سوم ۲۰ درصد – سال چهارم ۳۰ درصد – سال پنجم ۴۰ درصد – سال ششم ۵۰ درصد – سال هفتم ۶۰ درصد – سال هشتم ۷۰ درصد

خسارت مالی مندرج در بیمه نامه شخص ثالث چیست ؟

در بیمه نامه شخص ثالث رقمی تحت عنوان خسارت مالی درج شده که شرکت سهامی بیمه ایران تا سقف مندرج در بیمه نامه به خسارت پرداخت مینماید.

مثال : دو خودرو با یکدیگر تصادف میکنند و خسارت خودرو زیاندیده ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ارزیابی شده و خسارت مالی مندرج در بیمه نامه ۶,۳۳۰,۰۰۰ تومان میباشد. در اینصورت راننده خودرو مقصر با استفاده از بیمه نامه خود خسارت خودرو زیاندیده را از شرکت سهامی بیمه ایران دریافت مینماید. اما در حالتی دیگر , خسارت خودرو زیاندیده ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان ارزیابی شده و خسارت مالی مندرج در بیمه نامه ۶,۳۳۰,۰۰۰ تومان میباشد.در این حالی شرکت سهامی بیمه ایران خسارت را تا سقف تعهد خسارت مالی پرداخت و مابه التفاوت ۶,۳۳۰,۰۰۰ تا ۸,۰۰۰,۰۰۰ را راننده مقصر باید به زیاندیده پرداخت نماید.برای جبران این مساله نیز راه حلی وجود دارد و آن , خرید تعهد مالی مازاد میباشد که در زمان صدور بیمه نامه باید از واحد صدور درخواست کرد.ضمنا بالا بردن تعهد مالی مازاد نیز با صدور الحاقیه میسر میباشد. دیگر تعهداتی که در بیمه نامه شخص ثالث وجود دارد تعهدات جانی و دیه میباشد که برای هزینه های پزشکی و یا فوت در اثر حوادث رانندگی برای اشخاص ثالث و یا راننده و سرنشینان خودرو مقصر میباشد.

نکته : در صورت استفاده از بیمه نامه و دریافت خسارت از شرکت سهامی بیمه ایران کلیه تخفیفات عدم خسارت بیمه نامه از بین رفته و در زمان تمدید بیمه نامه صدور بدون اعمال تخفیفات میسر خواهد بود.بیمه نامه شخص ثالث دارای ۴ کوپن خسارت مالی و جانی میباشد.از مزایای بیمه نامه شخص ثالث میتوان به انتقال بیمه نامه خودرو به خودرویی دیگر اشاره نمود.

جریمه دیرکرد روز شمار بیمه نامه شخص ثالث :

به دلیل اجباری بودن قانون بیمه نامه شخص ثالث در ازای هر روز دیرکرد در تمدید بیمه نامه شخص ثالث , بیمه گذار میبایست جریمه دیرکرد پرداخت نماید.

 


 

جهت سفارش آنلاین بیمه شخص ثالث اتومبیل ، لطفا فرم ساده زیر را پر کنید تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم.

با تشکر از شما

نام و نام خانوادگی (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

نلفن ثابت

نلفن همراه (الزامی)

توضیحات بیشتر